Gitary

Najczęściej kupowane

Informacje

Płatności

płatności online

Ostatnio przeglądane

Gitara elektryczna EPIPHONE SG Special RD

GE00003

Nowy

ak się okazuje Epiphone SG Special jest najlepszą drogą do uzyskania prawdziwego brzmienia SG, przy zachowaniu znośnej ceny. W roku 1961 oryginalny kształt Les Paul'a został przeprojektowany w celu uzyskania lekkiej konstrukcji o dwóch wcięciach. Niedługo potem SG stał się symbolem rockandrolla.

Więcej szczegółów

659,00 zł

Więcej informacji

Jak się okazuje Epiphone SG Special jest najlepszą drogą do uzyskania prawdziwego brzmienia SG, przy zachowaniu znośnej ceny. W roku 1961 oryginalny kształt Les Paul'a został przeprojektowany w celu uzyskania lekkiej konstrukcji o dwóch wcięciach. Niedługo potem SG stał się symbolem rockandrolla. Modele G-400 oraz G-300 były najlepiej sprzedającymi się gitarami przez ponad 15 lat, przy zachowaniu rzeźbionego korpusu „SG” i przystępnej ceny jednocześnie! Latem 1999 roku Epiphone wprowadza SG-Special, czyniąc ją jedną z tańszych gitar na rynku. Owa gitara, wraz ze swoim niesamowitym korpusem o dwóch wcięciach, zapewnia idealny dostęp do wszystkich 22 progów. Przykręcany, twardy, klonowy gryf gwarantuje sztywność i wytrzymałość, jednocześnie dzięki profilowi SlimTaper oraz palisandrowej podstrunnicy umożliwia niesłychaną łatwość gry. Para otwartych bezszumowych pickup'ów typu humbucker wybrzmiewa dość specyficznie dając prawdziwie rockowe brzmienie z odpowiednią ilością mięsistego, warczącego soundu. Mimo iż gitara ta nie jest najdroższym instrumentem Epiphone, została wyposażona w opatentowaną blokadę LockTone wraz z mostkiem Tune-o-matic oraz strunociągiem Stop Bar w celu zwiększenia sustainu i ułatwienia wymiany strun. Do kontroli Master Tone i Master Volume zastosowano pełnowymiarowe potencjometry 500K i w całości metalowy przełącznik pickup'ów Epiphone. Gitara posiada chromowany hardware i jest dostępna w wiśniowym oraz „hebanowym” wykończeniu. Co ciekawe... Master Tone może być użyty w dwojaki sposób. W trakcie obracania działa jak zwykłe pokrętło ustalające barwę, podczas gdy po naciśnięciu wycisza całkowicie sygnał. Jest to coś w rodzaju efektu Buckethead.
Epiphone wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gitarzystów ponownie. Jedną z najciekawszych innowacji którą wprowadził w tym roku jest KillPot. Pokrętło to pozwala na zwykłą kontrolę barwy instrumentu, ale dodatkowo kryje w sobie jeszcze jedną, bardzo ciekawą funkcję: przyciśnięcie go, powoduje całkowite wycięcie sygnału wyjściowego gitary. Umiejętne korzystanie z tego dodatku pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt brzmieniowy, który jest charakterystyczny dla stylu gry Buckethead'a znanego z GNR.
Teraz każdy może mieć gitarę w oryginalnym kształcie SG. Pamiętaj, SG Special Epiphone'a to jedyna autoryzowana kopia modelu Gibson SG. Na pewno nie nadwyręży żadnego budżetu i da Ci dużo satysfakcji, gdyż jest to prawdziwie rock’n rollowy instrument. Na wyposażeniu gitary znajdują się legendarne gibsonowskie patenty: strunociąg Stopbar, mostek Tune-o-matic, dwa otwarte przetworniki typu humbucker. Epiphone SG Special potwierdza niepowtarzalność serii. Sztandarowe dla każdego z modeli SG roginie tylko zapewniają finezyjny wygląd, ale także komfortowy i szybki dostęp do wszystkich progów. Jeden z potencjometrów posiada funkcję KillSwitch - jego naciśnięcie powoduje całkowite wyciszenie sygnału wyjściowego.
Specyfikacja.
Korpus: Olcha/klo.
Gryf: Klon, wkręcan.
Podstrunnica: Palisande.
Inkrustacje: Kropk.
Menzura: 24 3/.
Ilość progów: 2.
Mostek: Tune-o-mati.
Strunociąg: Stopba.
Osprzęt: Chromowan.
Klucze: układ 3:.
Elektronika: Dwa przetworniki typu humbucker: 700T, 650.
Regulacja: 2 potencjometry głośności i 2 tonu, 3-pozycyjny przełączni.
Potencjometr KillPot - po naciśnięciu pozwala uzyskać efekt Buckethea.